Urlop nad morzem - jaki ręcznik na plażę?

06-07-2018

Wakacje w pełni, wielu z nas wybrało na miejsce letniego wypoczynku- morze.
A jeśli morze to przecież plaża i dobry ręcznik plażowy!
Plaża, słońce i morze stawia nie lada wyzwanie przed ręcznikami plażowymi, które stanowią niezbędny element urlopowego wyposażenia. Wakacyjny, plażowy ręcznik musi być wystarczająco duży, aby można było na nim wygodnie leżeć, a także wystarczająco gruby, aby miło otulił i ogrzał po wyjściu z wody. Najlepszym wyborem będzie rozmiar 70x130, 80x160, 100x180, 100x200.
Nie istnieją przeciwwskazania, aby w ręcznik plażowy zamienił się ręcznik łazienkowy, którego używamy na co dzień w domu. Jednak w zetknięciu z piaskiem i słońcem zwykły ręcznik kąpielowy, często nie nadaje się już do dalszego używania po powrocie z wakacji. Wyblakłe kolory, zniszczone od piachu i słonej wody włókna tkaniny stają się twardsze, szorstkie i mniej przyjemne w kontakcie z naszym ciałem po kąpieli.
Reasumując ręcznik plażowy musi być przede wszystkim odporny na działanie słonej wody, a przy tym wodochłonny i co również bardzo ważne odporny na działanie promieni słonecznych. Mniej istotny jest jego wzór czy kolor, chociaż intensywne barwy i niebanalne wzory będą robić wrażenie nawet w ostrym świetle słonecznym.

Życzymy wielu wakacyjnych wrażeń!!